Filtrele

Kategoriler

Fiyat Aralığı

7290 89300

Carraro, 1924 yılında Padova'da Ronchi di Villa Franca'da Cavaliere Giovanni Carraro tarafından kuruldu. 
Yoğun el emeğiyle üretilmiş, her biri zanaat ürünü olan bisikletleriyle kısa sürede İtalya'da bilinen bir marka haline geldi.
İlk başlarda küçük bir atölyede başlayan üretim, zamanla entegre üretim yapan, büyük kapasiteli bir fabrikaya evrildi. Sadece bisikletler değil, bisiklet üreten yeni makinalar yine aynı fabrikada geliştirildi. 
1936'da Carraro Atlantik ötesine açıldı. Amerika pazarı için Winthrop ve Clodia adında iki yeni bisiklet markası üretti.
1939'da çıkan İkinci Dünya Savaşı sırasında bisiklet hayatın merkezindeydi. Hem savaşta hem de sivil hayatta ulaşım ve başka amaçlar için kullanılıyordu. 
Savaşın bitiminden hemen sonra, 1946'da başlayan Milano Bisiklet Fuarı'na düzenli olarak katılan Carraro, sonraki yıllarda da birçok yeniliğe imza attı.
Fenomen bir katlanır bisiklet: Susy 
1960'larda artan refah düzeyiyle birlikte tüketiciler motorlu taşıtlara yönelince, bisiklet markaları kendilerini yenilik yapmak zorunda hissettiler. İnsanlar bisikleti artık bir zorunluluk olarak değil, bir eğlence, iyi vakit geçirme aracı olarak tercih etmeye başlamıştı.
Bu yıllarda başlayan katlanır bisiklet çağına Carraro, “Susy” modeliyle dahil oldu. Susy büyük bir popülarite kazandı.
1973'te çıkan büyük petrol krizi yüzünden bisiklet yeniden yükselişe geçti. 
İlerleyen yıllarda, şehirlerin yaşanmaz hale gelmesi, çevre kirliliği, karbon ayak izi gibi olgular bisikletin yükselişini daha da hızlandırdı.
Bu yükseliş döneminde marka yeni işbirliklerine yöneldi.

1994 Ayrton Senna Carraro işbirliği
Bazı otoriteler tarafından motor sporları tarihinin en büyük ismi kabul edilen Ayrton Senna aynı zamanda bir bisiklet tutkunuydu.
Bu tutkusu onu 1994'de Carraro ile bir araya getirdi. 
Carraro Senna'nın adını taşıyan ve onun iki "S"den oluşan logosunu taşıyan 4 farklı model üretmek üzere yola çıktı.
Gündelik hayatta, özellikle kadınlara hitap eden SENNA 330, biraz daha ileri kullanıcılara hitap eden SENNA 440, döneminin en ileri malzeme ve teknolojisi ile üretilen profesyonel dağ bisikleti SENNA 550 ve tam bir yarış makinesi olarak geliştirilen SENNA 770 modeli.
Senna, 1 Mayıs 1994'te hayatını kaybetmeden 3 gün evvel, 28 Nisan'da Carraro'nun Padova'daki fabrikasına gelmiş, ardından da şehirdeki Sheraton Oteli'nde Giovanni Carraro ile anlaşmayı imzalamıştı.
Kişiye özel etiketler taşıyan bu bisikletlerin satışından elde edilecek gelirin bir kısmı Senna Vakfı'na gidecekti. Bu vakıf, Brezilya'da yardıma muhtaç çocuklara yardım amacını güdüyordu.
Milenyum çağı
Marka, 1900’lü yılların tarihe karıştığı milenyum çağına da hızlı bir giriş yaptı.
2006'da full amortisörlü Rampant modelini üretti. 
2007'de birbirinden ünlü motosiklet markaları için titanyum motosiklet kadroları üretti.
2009 yılında dünyanın en büyük bisiklet üreticilerinden biri olan Accell Group bünyesine katıldı. 
2010'da İtalya'nın ünlü tasarım okullarıyla işbirliği yaptı. Aerodinamik konsept prototipler denendi. Armani, Trussardi gibi moda devleriyle işbirlikleri yaptı. Onlar için bisikletler üretti.

 

 

Bir İtalyan markası Türkiye’de. 

Carraro bisikletleri, 2011’den beri Accell Group’un, Manisa Organize Sanayi Bölgesi'ndeki fabrikasında üretiliyor. 400 kişinin çalıştığı 37.000 metrekarelik fabrika yıllık 500 bin bisiklet üretme kapasitesine sahip. 
Türkiye genelinde 750 yetkili bayisi ve 500 civarında yetkili servisi bulunuyor. 

Türkiye’nin bisiklet kültüründe köklü değişimlere imza atan marka, sadece kalitesi, tasarımları ve vizyonuyla değil; sponsorluklarıyla da öne çıkıyor. 

Carraro, Gökova Bisiklet Festivali, Bursa Yüz Yıllık Macera Festivali, Bartın Bisiklet Festivali, UNESCO Dünya Mirası Yolunda Bisiklet Turu, gibi uluslararası bilinirliği olan festivallerinin ana sponsorudur. Türkiye’nin en renkli bisiklet turlarından biri olan Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’nun destekçisidir. 

2016 yılından bu yana Türkiye Triatlon Federasyonu resmi sponsoru olan Carraro her yıl triatletlerin bisiklet ve malzeme ihtiyaçlarını karşılamaktadır. 

Sosyal sorumluluk politikasının gereği olarak Carraro, genç sporcuları geleceğin sağlıklı bireyleri olarak gördüğünden dolayı sponsorluklara büyük değer vermektedir. Bu sebeple bisiklet ve triatlon branşında yaşları 13 ve 50 arasında değişen pek çok sporcunun sponsorluğunu yapmaktadır.

Amatörler için günübirlik bisiklet yarışı Granfondo’ların ülkemizde de hızla yaygınlaşmasına paralel olarak, her yıl Çeşme’de düzenlenen Veloturk Carraro Granfondo Çeşme isimli yarışın sponsorluğunu yapmaktadır. Her yıl binden fazla sporcunun katılımı ile yapılan yarışmaya ülkenin pek çok şehrinden katılım görülmektedir. Amacı ihtiyaç sahibi çocukları bisiklet sahibi yapmak olan Veloturk’ün ‘Bir Çocuk Gülerse Dünya Güler’ isimli projesinin partneri olan Carraro, her yıl yüzlerce çocuğa hediye edilecek bisikletleri üretiyor.

Filtrele

    © 2020 Murat Spor Malz. İm. İth. İhr. Tic. San. Ltd. Şt.. Tüm hakları saklıdır.

    Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.